21 maja 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Aktualizacja „Doom VFR” wprowadza tryb płynnego poruszania się i wsparcie Windows MR

2 min read

Doom VFR w końcu z trybem lokomocji, na który czekało wielu.

Twórcy Doom VFR na dziś zapowiedzieli nową aktualizację wersji dla PC, która wprowadzi wyczekiwany przez graczy tryb pełnej lokomocji. Oznacza to, że będziemy teraz mogli także swobodnie poruszać się po świecie gry (tak jak w tradycyjnych strzelankach), zamiast jak dotychczas przemieszczać się po mapie przy pomocy teleportacji.

Doom VFR otrzyma wraz nowy patchem również wparcie dla headsetów z serii Windows Mixed Reality. Niestety w oficjalnym komunikacie nie ma mowy o wprowadzeniu obsługi gogli Oculus Rift.

Pierwsza VR-owa gra z serii „Doom” pozwala wcielić się w naukowca, jedynego „ocalałego” podczas ataku na marsjańską placówkę UAC, który… ostatecznie ginie. W rezultacie, zgodnie ze ściśle tajnymi procedurami operacyjnymi UAC, jego świadomość zostanie przeniesiona do komputera. Za jej pomocą możemy kontrolować różnego rodzaju roboty, rozwiązywać zagadki i odpierać ataki piekielnych istot. Nasze zadaniem to: „przywrócić stabilność operacyjną i wykorzystać wszelkie możliwe środki do powstrzymania demonicznej inwazji”.

https://youtube.com/watch?v=Ma0jRyBHDmw%3Ffeature%3Doembed

Doom VFR sprzedawany w cenie 129,99zł. Na Steamie gra na tę chwilę posiada wsparcie wyłącznie dla gogli HTC Vive, jednak użytkownicy Oculus Rift także go uruchomią. Jest to możliwe jeżeli zaktualizujemy aplikację SteamVR do najnowszej wersji beta.

W przypadku edycji na gogle PSVR produkcja Bethesdy posiada dodatkowe wsparcie dla specjalnego kontrolera PlayStation VR Aim, którego zadaniem jest imitacja różnego rodzaju broni.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.