Opublikowano nową aktualizację dla gry Robo Recall usprawniającą rozgrywkę w trybie pokoju.

Wydana miesiąc temu strzelanka Robo Recall jest jak dotychczas obok polskiego SUPERHOT VR jednym z najlepszych przykładów wykorzystania potencjału kontrolerów ruchowych dla gogli Oculus Rift (zobacz naszą recenzję Robo Recall). Tytuł został udostępniony za darmo wszystkim tym, którzy zdecydowali się na zakup Oculus Touch, bowiem gra została sfinansowana przez firmę Oculus VR od początku z myślą o zademonstrowaniu możliwości bezprzewodowego urządzenia.

Jedne z nielicznych wad wymienianych przez graczy dotyczą systemu lokomocji. Niestety producenci gry zdecydowali się na coraz częściej krytykowaną technikę teleportacji. Miejsce, w które chcemy się przenieść wybieramy za pomocą analogowej gałki. Nie byłoby to jeszcze takie złe gdyby nie to, że dodatkowo musimy ustalić kierunek, w którym będziemy zwróceni po podróży. O ile sprawdza się to w momencie, gdy siedzimy w fotelu i patrzymy przed siebie, o tyle w przypadku rozgrywki w trybie pokoju (roomscale) możemy szybko stracić orientację w przestrzeni.

Zbudowana na silniku Unreal Engine 4 gra studia Epic Games otrzymała właśnie aktualizację wprowadzającą m.in. nowy 360-stopniwy tryb trackingu, który powinien rozwiązać ten problem. Aby go uaktywnić należy przejść do ustawień i zakładki „Tracking Options”.

Osoby, które nie przepadają za systemem teleportacji mogą skorzystać z moda pozwalającego na swobodne poruszanie się po okolicy w dokładnie taki sam sposób jak robimy to w klasycznych pierwszoosobowych strzelankach. Z kolei miłośnikom rozgrywki w stylu wspomnianego wcześniej SUPERHOT VR polecamy Timewarp Mod.

Zobacz także: Robo Recall – recenzja

Robo Recall - recenzja