Polskie studio The Astronauts wypuściło darmową aktualizację do gry Zaginięcie Ethana Cartera (ang. The Vanishing of Ethan Carter), która dodaje wsparcie dla gogli Oculus Rift.

Tytuł nagradzany m.in przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w kategorii „Najbardziej innowacyjna gra 2014 roku”, przeszedł w ostatnim czasie poważny lifting. Gra z silnika Unreal Engine 3 została ponownie przepisana na Unreal Engine 4. Oprócz poprawy jakości oprawy graficznej, twórcy ‚The Vanishing of Ethan Carter Redux’ wprowadzili również wiele usprawnień w trakcie rozgrywki.

Zaginięcie Ethana Cartera to pierwszoosobowa mroczna przygodówka zaprojektowana przez studio The Astronauts z legendarnym w światku polskiego gamedevu Adrianem Chmielarzem na czele. Fabuła gry opowiada o losach detektywa Paula Prospero, który posiadając nadprzyrodzone zdolności prowadzi śledztwo w fikcyjnym Red Creek Valley. Bohater przybywa tam po otrzymaniu listu od chłopca imieniem Ethan Carter twierdzącego, że znajduje się w niebezpieczeństwie. Zadaniem detektywa jest zbadanie okolicy i jej mrocznych sekretów. Rozgrywka osadzona została w otwartym świecie i charakteryzuje się dużą dozą nieliniowości.

Do niedzieli grę można zakupić na Steamie z 40% zniżką.

AKTUALIZACJA: Jak się później okazało tryb wirtualnej rzeczywistości został dodany przez pomyłkę. Adrian Chmielarz poinformował na twitterze, że tryb VR jest jeszcze niedopracowany, a ostateczna jego wersja zostanie wydana w pierwszym kwartale 2016 roku. Nie wiadomo czy twórcy The Vanishing of Ethan Carter planują usunąć go do tego czasu wraz z następną aktualizacją, dlatego też jeżeli odpowiada wam jego obecna wersja, najlepiej odpuśćcie sobie kolejny update.

AKTUALIZACJA 2: (16.09.15) Gra ‚The Vanishing of Ethan Carter Redux’ wraz z najnowszym patchem utraciła wsparcie dla VR. Przedstawiciele The Astronauts ruch ten tłumaczą chęcią wydania dopracowanego trybu Virtual Reality, który być może przyjmie formę DLC lub zupełnie oddzielnej gry.