Oculus wypuścił nową aktualizację oprogramowania dla gogli Oculus Rift o numerze 1.12, która ma na celu poprawę stabilności działania headsetu w tzw. trybie roomscale.

Osoby, które zdecydowały się na zakup dodatkowych sensorów ruchu dla gogli Oculus Rift od dłuższego czasu narzekały na problemy związane ze stabilnością pracy systemu w tak zwanym trybie pokoju (roomscale). Dotyczyły one głównie śledzenia kontrolerów ruchowych Oculus Touch, które potrafiły „zgubić” swoją rzeczywistą lokalizację i orientację. Producenci headsetu podeszli poważnie do problemu i szybko zabrali się do usuwania usterek. W efekcie na początku lutego wypuścili nową wersja firmowego oprogramowania (1.11) zawierającą odpowiednie poprawki dla trybu roomscale.

Niestety na niewiele się to zdało, a wręcz jeszcze bardziej pogorszyło stabilność pracy systemu. Dopiero wydana kilka dni temu kolejna wersja o numerze 1.12 wydaje się wreszcie spełniać oczekiwania użytkowników Rifta.

Oprócz poprawek dla trybu roomscale, wprowadzono także kilka innych niewielkich usprawnień. Jedną z nowości jest m.in. możliwość oznaczania recenzji użytkowników w sklepie Oculus Home. Ponadto umożliwiono dublowanie dźwięków ze słuchawek na podłączone do komputera głośniki, dzięki czemu osoby nieuczestniczące w VR-owej rozgrywce nie tylko zobaczą, ale i usłyszą to samo co gracz. Poprawiono również kilka błędów występujących w VR-owych aplikacjach stworzonych na silnikach Unreal Engine 4 i Unity.

Pełną listę zmian w wersji 1.12 znajdziecie w tym miejscu.