W październiku podczas Poznań Game Arena 2015 mieliśmy okazję przetestować demo intrygującej gry o nazwie A.L.I.C.E. VR. Za jej produkcje odpowiada gliwickie Carbon Studio, które ujawniło kolejne szczegóły tytułu projektowanego na gogle Oculus Rift.

Jak powiedział nam Paweł Gajda, Project Manager z Carbon Studio, od czasu poznańskich targów wizja gry uległa wyklarowaniu, a jej nazwa przyjęła bardziej przyjazną dla wyszukiwarek formę: ALICE VR.

Polska produkcja będzie pierwszoosobową grą z gatunku sci-fi. Tytuł zaoferuje bogatą grafikę stworzoną na silniku Unreal Engine 4, zagadki i łamigłówki inspirowane Alicją w Krainie Czarów oraz możliwość wyboru kilku ścieżek, prowadzących do różnych zakończeń.

Główny bohater ALICE VR ląduje na obcej planecie w celu uzupełnienia zapasów ciekłego grafenu, utraconych w wyniku awarii statku. Pozornie proste zadanie komplikuje się w chwili, gdy okazuje się, że wszyscy mieszkańcy planety zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Na planecie czeka na gracza szereg zagadek zaprojektowanych specjalnie dla okularów Oculus Rift. Gracz podejmuje również decyzje, które pozwolą mu odkryć sekret zaginionych mieszkańców, oraz wpłynąć na ich dalsze losy. W trakcie przygód, użytkownicy gogli zwiedzą zróżnicowane wizualnie lokacje, takie jak futurystyczne wnętrze statku kosmicznego, czy orientalne miasto stworzone przez obcą cywilizację.

Idea gry narodziła się w kwietniu 2015 roku, gdy Carbon Studio wzięło udział w konkursie VR Jam zorganizowanym przez firmę Oculus i Unity. Studio przygotowało krótką grę eksploracyjną A.L.I.C.E. na okulary Samsung Gear VR. Po zakwalifikowaniu się do finału konkursu i otrzymaniu wielu pozytywnych opinii, Carbon Studio postanowiło rozwinąć ideę A.L.I.C.E., co zapoczątkowało prace nad grą ALICE VR, tym razem skierowaną na komputery osobiste wyposażone w okulary Oculus Rift.

Gra znajduje się obecnie w zaawansowanej fazie produkcji, jej premiera zaplanowana jest na kwiecień 2016. W styczniu gotowa będzie wersja demonstracyjna dostępna dla prasy, a także rozpocznie się kampania ALICE VR na portalu Steam Greenlight.