Alien: Isolation

Podczas tegorocznych targów E3 firma Oculus VR ujawniła, że najnowszy survival horror studia Creative Assembly – Alien: Isolation – otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift DK2. Pomimo zapowiedzi twórcy gry nie zdecydowali się na zaimplementowanie w/w funkcjonalności podczas oficjalnej premiery gry. Chociaż oficjalne wsparcie możliwe jest w niedalekiej przyszłości, entuzjaści wirtualnej rzeczywistości odkryli sposób w jaki już teraz można uruchomić Alien: Isolation na okularach VR Oculusa.

Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy survival horror, którego akcja dzieje się w uniwersum znanym z filmowej serii „Alien”. Gracz wciela się w postać Amandy Ripley – córki głównej bohaterki filmowej serii. Jej celem jest odnalezienie czarnej skrzynki słynnego frachtowca Nostromo oraz wyjaśnienie sprawy zaginięcia jej matki.

Twórcy gry postawili przede wszystkim na niepowtarzalną atmosferę znaną z pierwszej części filmu oraz wszechobecne poczucie zagrożenia i najwyraźniej udało im się ten cel osiągnąć. Pojawiają się opinie, że gra jest wystarczająco przerażająca na zwykłym monitorze, jednakże jeśli ktoś miałby ochotę na pełną immersję to poniżej przedstawiamy prosty sposób w jaki można uruchomić Alien: Isolation w trybie VR na Oculus Rift DK2.

1. W pliku ENGINE_SETTINGS.XML (w folderze DATA) zmień następujące ustawienia wyświetlania obrazu:

<Setting name=”Stereo Mode”>
<Quality name=”Rift”   precedence=”4″/>
<Quality name=”Off”   precedence=”4″/>
</Setting>

2. Uruchom Oculus Rift DK2 w trybie rozszerzonym (extended mode).
3. W Oculus Configuration Utility wybierz opcje Pause Service (Tools -> Advanced -> Pause Service…).
4. Uruchom grę.