Można już zwiedzać wirtualne środowisko AltspaceVR, społecznościową aplikację VR umożliwiającą komunikację w czasie rzeczywistym. Za pomocą platformy, użytkownicy gogli Oculus Rift mogą wspólnie przeglądać internet, grać we wbudowane minigry, a także uczestniczyć w wielu ciekawych ‚eventach’. Oczywiście nie mogło zabraknąć możliwości robienia wspólnych fotek, tzw. selfie.

Autorzy AltspaceVR przygotowali kilka lokacji, w których możemy przebywać takich jak wielka, futurystyczna sala kinowa z balkonami, Tea Garden, czy pustynna wyspa. Znajdziemy również pokój medytacji, przestrzeń przeznaczoną dla prywatnych spotkań, a nawet pomieszczenie, w którym można zagrać na wielkim stole w klasyczną grę fabularną Dungeons & Dragons.

AltspaceVR umożliwia przeprowadzanie różnego rodzaju imprez takich jak np. wspólne oglądanie Super Bowl, finałowego mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim, które miało miejsce w lutym tego roku i dostępne było dla beta-testerów. W najbliższych tygodniach zaplanowano kolejne m.in. spotkania z twórcami gier VR, projekcja serialu Marco Polo, która odbędzie się w sali kinowej czy turniej Mortal Kombat X. Pełną listę ‚eventów’ można znaleźć w tym miejscu.

Platforma komunikacyjna współpracuje z kontrolerem Leap Motion, śledzącym ruchy dłoni użytkownika, a także z Kinect 2. W zeszłym miesiącu zapowiedziano wsparcie dla największego konkurenta Oculusa – gogli HTC Vive. Być może aplikacja pojawi się również na mobilnych goglach Samsung Gear VR. Na chwilę obecną AltspaceVR jest darmowy i można go pobrać na stronie altvr.com.