O ile nie jest to część strategii marketingowej Sony, wiele wskazuje na to, że gogle PlayStation VR cieszą się większym zainteresowaniem, niż można było przypuszczać. Zapasy konsolowego headsetu VR wyprzedało już wiele dużych sklepów na całym świecie, w tym. m.in. amerykański i brytyjski oddział Amazon.

Spełniają się przepowiednie przedstawicieli firmy Sony, którzy już w czerwcu ostrzegali przed potencjalnymi problemami z dostępnością PlayStation VR w pierwszych miesiącach od premiery gogli. Urządzenie zadebiutowało zaledwie niecałe dwa tygodnie temu, a już teraz największe sklepy wyprzedały wszystkie zapasy magazynowe. Jednym z nich jest popularny internetowy sklep Amazon.

Gogle PS VR w USA nadal można zakupić w sklepach należących do sieci Walmart oraz GameStop, ale i tam już podobno stany magazynowe są na wyczerpaniu. Takiego wyboru nie mają Brytyjczycy, ponieważ dystrybucję konsolowego headsetu oprócz Amazon UK zawiesił także inny duży lokalny sprzedawca – sklep GAME. Podobne problemy dotyczą osób, które planują zakup PlayStation VR w Australii oraz w Japonii. Obecnie jedyne dane sprzedażowe pochodzą właśnie z kraju producenta gogli. Wiadomo, że w ciągu trzech pierwszych dni od premiery na zakup gogli Sony zdecydowało się ponad 50 tysięcy Japończyków.

Problemy z dostępnością występują także w Polsce. PlayStation VR nie kupimy już m.in. w sieciach Komputronik oraz Saturn. Natomiast w Media Markt, RTV Euro AGD oraz Media Expert produkt dostępny jest jedynie w wybranych światach. Z kolei na stronie produktu w sklepie Ultima.pl czytamy: „Nakład został wyczerpany przez zamówienia przedpremierowe. Czekamy na potwierdzenie kolejnej dostawy.” Sytuacja może się zmieniać z godziny na godzinę.

PlayStation VR sprzedawane są w Polsce w cenie 1769 zł. Należy jednak pamiętać, że do uruchomienia headsetu oprócz konsoli PS4 potrzebować będziemy również kamery PlayStation. Aby w pełni cieszyć się technologią Virtual Reality zalecane jest posiadanie kontrolerów ruchowych PlayStation Move, które w Polsce podobnie jak kamera nie są dołączane do zestawu. Osoby zainteresowane zakupem konsolowych gogli zachęcamy do przeczytania na naszej recenzji PS VR.

PlayStation VR