23 kwietnia 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Ambitne plany The Void. 230 parków rozrywki VR na całym świecie w 5 lat

2 min read

Pamiętacie The Void? Twórcy futurystycznego salonu gier wirtualnej rzeczywistości, o którym pisaliśmy w tym miejscu, ujawnili dalsze plany swojego projektu. Jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli za pięć lat na świecie znajdować się będzie 230 parków rozrywki wykorzystujących technologię Virtual Reality.

Obecnie firma negocjuje warunki zakupu ziemi, na której powstanie 10 nowych ośrodków wirtualnej rozrywki. Dotychczasowa baza The Void znajduje się w Salt Lake City w stanie Utah i będzie pełnić rolę tzw. ‘beta center’, czyli miejsca, w którym testowane będą nowe rozwiązania. Centrum beta zostanie udostępnione dla wszystkich zainteresowanych latem 2016 roku. Co ciekawe tego typu ośrodki mają być otwarte 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

The Void wykorzystują gogle Rapture HMD, które, jak głosi plotka, mają o niebo lepsze parametry niż konsumencka wersja Rifta: m.in. dwa wyświetlacze LED z szerokim polem widzenia, z rozdzielczością 1080p na każde oko o wysokiej gęstości pikseli, z regulowanym układem optycznym. Do tego wysokiej jakości słuchawki i mikrofony oraz system śledzenia głowy z odświeżaniem 120 Hz.

Gogle wspomagane są przez inne gadżety wirtualnej rzeczywistości, takie jak rękawice pozwalające naciskać wirtualne przyciski i wyczuwać dotykane obiekty oraz kolejny ciekawy smaczek: kamizelka, która oddziałuje na ciało użytkownika, gdy ten wejdzie w interakcje z wirtualnym światem. Jeżeli gracz zostanie zraniony przez wirtualnego potwora, kamizelka da mu to odczuć. Na szczęście do wyleczenia wystarczy wirtualna apteczka i obejdzie się bez wizyty na ostrym dyżurze.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć poczucie obecności lokacje będą naszpikowane dodatkowymi urządzeniami generującymi dym, mgiełkę, wstrząsy, a także symulatorami różnych pojazdów, w zależności od potrzeb fabuły.

Niedawno The Void podpisali umowę z National Geographic, w ramach której powstaną zaawansowane doświadczenia VR oferowane w parkach. Nie ujawniono konkretnych planów jednak przedstawiciele firmy sugerują nieograniczone możliwości takie jak np. pływanie w głębinach oceanu, wycieczka po mitycznej Atlantydzie czy skakanie przez portale i zwiedzanie różnych miejsc na świecie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.