Sulon Q

Są pierwsze interesujące informacje docierające z San Francisco, gdzie rozpoczęła się największa coroczna konferencja twórców gier – Game Developers Conference. AMD wraz z firmą Sulon – znaną dotychczas z zaangażowania w prace nad rozwojem technologii Augmented Reality – zaprezentowali gogle mieszanej rzeczywistości Sulon Q.

Na pierwszy rzut oka urządzenie AMD przypomina typowe gogle VR. W rzeczywistości Sulon Q jest bezprzewodową hybrydą łączącą w sobie technologie VR i AR, działającą bez konieczności podłączania do PC-ta czy konsoli.

Twórcy headsetu obiecują wysoką jakość grafiki co zapewnić mają: wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2560×1440, procesor AMD FX-8800P, układ graficzny Radeon R7 oraz wsparcie dla technologii DirectX 12 i Vulcan. Ponadto Sulon Q zaoferuje 110-stopniowy zasięg pola widzenia oraz interakcje za pomocą gestów.

Możliwości urządzenia pokazuje opublikowany przez Sulon Technologies materiał filmowy, który jak zapewniają jego twórcy został zarejestrowany bezpośrednio i nie zawiera żadnych dodatkowych efektów specjalnych. Przedstawia on doświadczenie inspirowane baśnią „Jaś i magiczna fasola”, pokazując przy okazji sposób łączenia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Trzeba przyznać, że wygląda to zachęcająco.

Jak podaje oficjalna strona Sulon Technologies premiera Sulon Q odbędzie się wiosną tego roku. Twórcy urządzenia zaplanowali podczas GDC 2016 konferencję prasową, na której prawdopodobnie poznamy więcej szczegółów dotyczących headsetu.