Gra American Truck Simulator zadebiutowała na platformie Steam wraz z eksperymentalnym wsparciem dla gogli Oculus Rift (DK2).

Symulator ciężarówki Euro Truck Simulator 2, dotychczas był jedną z tych gier, które robiły największe wrażenie na goglach Oculus Rift, tym bardziej jeśli dodatkowo graliśmy na kierownicy. Fani tego typu rozrywki mogą już odkładać oszczędności, bowiem czeskie studio SCS Software odpowiedzialne za ETS2 wypuściło kolejną część swojej gry, tym razem pozwalającą przemierzać rozległe obszary Stanów Zjednoczonych.

Poza nową scenerią w American Truck Simulator znajdziemy praktycznie wszystko to co otrzymaliśmy w ETS2 (zobacz polską wideorecenzję Euro Truck Simulator 2 na Oculus Rift). Podobnie jak w przypadku europejskiej wersji gry, ATS otrzymał eksperymentalne wsparcie dla gogli Oculus Rift w wersji DK2 i wszystko wskazuje na to, że grę w przyszłości uruchomimy także na konsumenckim Oculusie i innych headsetach, takich jak np. HTC Vive.

Aby uruchomić American Truck Simulator na drugim deweloperskim Rifcie należy na Steamie we właściwościach i zakładce Beta wybrać opcję „Experimental Oculus support (0.7)”, a następnie wrócić do zakładki Ogólne i wpisać w opcjach uruchamiania „-oculus”. Ostateczny efekt możecie zobaczyć na filmie poniżej.

American Truck Simulator sprzedawany jest w tym momencie w cenie 19,99 Euro, jednak SCS Software przyzwyczaiło już nas do okolicznościowych sporych przecen swoich produktów. Zainteresowanych odsyłamy na stronę gry na platformie Steam.

Zobacz także: Euro Truck Simulator 2 – polska wideorecenzja (Oculus Rift DK2)