Powstała AR-owa wersja gry Angry Birds.

Niezwykle popularna wśród użytkowników urządzeń mobilnych gra Angry Birds doczekała się edycji na okulary rozszerzonej rzeczywistości. Produkcja o nazwie Angry Birds FPS: First Person Slingshot została wydana bezpłatnie ze wsparciem deweloperskiej wersji Magic Leap.

Celem gracza, podobnie jak w oryginalnej serii, jest eliminowanie zielonych świnek poukrywanych za przeszkodami przy pomocy tytułowych „wściekłych ptaków”, które wystrzeliwujemy z procy. Tym razem jednak rozgrywkę prowadzimy z perspektywy pierwszej osoby.

W sierpniu tego roku firma Magic Leap wprowadziła do sprzedaży deweloperską wersję okularów rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Magic Leap One. Urządzenie wycenione zostało na 2295 dolarów, niemniej jego wysyłka realizowana jest obecnie wyłącznie na terenie USA.

W skład zestawu Magic Leap One Creator Edition wchodzi headset o nazwie Lightwear, dedykowany kontroler ruchowy posiadający 6 stopni swobody oraz przenośny komputer Lightpack o wydajności zbliżonej do laptopa, który podłączany jest do okularów przy pomocy dwóch kabli.