Podczas targów CES 2017 zapowiedziano nowości w aplikacji GeForce Experience dedykowanej użytkownikom kart graficznych Nvidii. Jedną z nich jest możliwość strumieniowania rozgrywki z gier bezpośrednio na Facebooka. Dotyczy to także produkcji przeznaczonych na gogle wirtualnej rzeczywistości. Zmiany weszły właśnie w życie wraz z najnowszą aktualizacją.

GeForce Experience jest aplikacją umożliwiającą aktualizacje sterowników do kart Nvidii, a od jakiegoś czasu także livestreaming do serwisów Twitch i YouTube. W związku z rosnącą popularnością usługi Facebook Live postanowiono dołączyć do nich najpopularniejszy portal społecznościowy. Nowością jest również możliwość strumieniowania rozgrywki z gier VR. Na razie jednak brakuje pewnych usprawnień pozwalających VR-owemu graczowi na interakcję z osobami śledzącymi przebieg gry na Facebooku.

Ponadto aktualizacja wprowadza opcję udostępniania 360-stopni ‚screenshotów’ z gier wykonanych za pomocą oprogramowania Nvidia Ansel. Tego typu zdjęcia udostępnione na Facebooku można oglądać w tej chwili jedynie w goglach Samsung Gear VR.