Tilt Brush – przez niektórych nazywany określeniem „Paint VR” – wzbogacił się o nową interesującą funkcję zwaną ‚Audio Reactive Brushes’. Dzięki niej możemy zamienić swoje dzieła w tętniące życiem wizualizacje muzyczne dostosowane do aktualnie odtwarzanej muzyki.

Aplikacja Tilt Brush jest dziełem studia Skillman & Hackett zakupionego w ubiegłym roku przez firmę Google. Oprogramowanie dotychczas umożliwiało intuicyjne malowanie, rysowanie i rzeźbienie w przestrzeni 3D za pomocą gogli HTC Vive i kontrolera ruchowego Steam VR (tryb ‚room-scale’). Teraz doszła kolejna interesująca funkcjonalność – wizualizacje muzyczne.

Aby skorzystać z nowej funkcji (Audio Reactive Brushes) należy uruchomić muzykę z dowolnego źródła i wybrać odpowiednią opcję w wirtualnym panelu dostępnym w aplikacji. Jeżeli macie trochę artystycznego zacięcia ostateczny efekt może wyglądać podobnie jak na filmie poniżej.

Ponadto najnowsza aktualizacja dodaje także 14 nowych brush’y, z których połowa reaguje na odgrywaną muzykę.

Tilt Brush dostępny jest w sprzedaży na Steamie w cenie 27,99€. Obecnie aplikacja dodawana jest za darmo do każdego zestawu HTC Vive.