AltspaceVR kończy swoją działalność. Twórcy popularnej aplikacji typu „social VR” nie zdołali pozyskać inwestora, który zapewni finansowanie platformy.

To ostatnie chwile, kiedy możemy zalogować się do popularnej VR-owej aplikacji społecznościowej AltspaceVR. Jej twórcy ogłosili, iż z dniem 3 sierpnia zostaną wyłączone serwery pozwalające użytkownikom gogli VR na wspólne spędzanie czasu w wirtualnej rzeczywistości.

AltspaceVR to jedna z pierwszych i największych aplikacji typu social VR. Przez ponad dwa lata logowały się do niej miesięcznie dziesiątki tysięcy użytkowników gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz Samsung Gear VR. W ostatnim czasie platforma mogła się pochwalić aktywnością 35 tysięcy osób w miesiącu, którzy średnio spędzali na niej 35 minut dziennie.

Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym na blogu AltspaceVR, firma napotkała nieprzewidziane trudności finansowe w związku z czym nie może sobie pozwolić na dalszą działalność.

Użytkownicy wirtualnego świata mogli przez cały czas korzystać z wielu lokacji takich jak wielka, futurystyczna sala kinowa z balkonami, Tea Garden, czy pustynna wyspa. Autorzy Altspace przygotowali również pokój medytacji, przestrzeń przeznaczoną dla prywatnych spotkań, a nawet pomieszczenie, w którym można zagrać na wielkim stole w klasyczną grę fabularną Dungeons & Dragons.

Wielokrotnie organizowane były także różnego typu imprezy okolicznościowe, takie jak koncerty, wieczory karaoke, meetupy czy występy stand-uperów. W czwartek (3 sierpnia) odbędzie się ostania impreza, pożegnalna.