Twórcy społecznościowej aplikacji wirtualnej rzeczywistości AltspaceVR umożliwiającej komunikację w czasie rzeczywistym wprowadzili na swoją platformę nową funkcjonalność – imprezy masowe.

Za pomocą aplikacji AltspaceVR, użytkownicy gogli VR mogą od jakiegoś czasu wspólnie przeglądać internet, grać we wbudowane minigry, a także uczestniczyć w wielu różnego rodzaju ‚eventach’. Dotychczas możliwości platformy były ograniczone do określonej liczby osób mogących przebywać jednocześnie w danym pokoju (maksimum to około 100 osób). Dzięki nowej funkcji o nazwie FrontRow wspomniane ograniczenia zostaną w pewnym sensie zniesione.

FrontRow jest techniką, która pozwala powielać wybranych użytkowników, np. osoby prowadzące prezentacje lub wystąpienia i wyświetlać ich jednocześnie w wielu różnych pokojach. Metoda ta przetestowana zostanie podczas premierowej imprezy masowej, na której wystąpi komik i muzyk Reggie Watts. Odbędzie się ona w piątek 27 maja o godzinie 5:00 rano polskiego czasu. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli organizatorów w ‚evencie’ będzie mogło uczestniczyć jednocześnie nawet 40 tysięcy widzów.


Aktualizacja (27.05.2016): Pomimo problemów, które doświadczyło cześć zainteresowanych „VR comedy show”, impreza zakończyła się sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 1200 osób.


AltspaceVR jest aplikacją darmową i posiada wsparcie dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz Samsung Gear VR, a także dla tradycyjnych monitorów. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę altvr.com.