Informacja prasowa

Aplikacja TrueScale stworzona przez warszawską firmę Immersion we współpracy z Vive Studios jest już dostępna na zestaw Oculus Rift z kontrolerami Touch.

Immersion, twórca zaawansowanych aplikacji i gier w technologii VR/AR opublikowali wersję aplikacji TrueScale na zestaw Oculus Rift z kontrolerami Oculus Touch. Aplikacja dostępna jest na platformie Steam.

Opracowana przez Immersion aplikacja jest przełomowym narzędziem do projektowania wnętrz, dzięki któremu każdy może zaprojektować wnętrze domu, biura lub mieszkania w ciągu kilku minut oraz zobaczyć swój wirtualny projekt w skali rzeczywistej. Użytkownicy mogą budować ściany i pomieszczenia, dostosowywać wzory podłóg, kolory, wstawiać okna i drzwi, a nawet dobierać drobne dodatki i akcesoria, takie jak donice czy wazony.

TrueScale umożliwia bezproblemowe tworzenie, edytowanie i przeglądanie zaprojektowanych przestrzeni w 2D, 3D w skali rzeczywistej, co zapewnia najwyższą jakość projektowania. Użytkownicy mogą każdorazowo przenosić się do swoich projektów, aby zyskać poczucie skali i głębi, czego nie można osiągnąć poprzez tradycyjnie stosowane techniki. Zastosowana technologia umożliwia swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i odkrywanie przestrzeni projektowej przy jednoczesnym wprowadzaniu zmian w czasie rzeczywistym. Korzystanie z VR na tym etapie procesu projektowania umożliwia użytkownikowi uzyskanie pełnego obrazu ostatecznego projektu. TrueScale jest wyposażony w intuicyjne narzędzia do projektowania wnętrz, odpowiednie zarówno dla architektów jak i amatorów.

„Było dla nas niezmiernie ważne, aby aplikacja TrueScale była dostępna dla wszystkich zainteresowanych projektowaniem wnętrz za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Dostosowanie TrueScale’a pod zestaw Oculus Rift z kontrolerami Oculus Touch pozwoli jego użytkownikom aktywnie korzystać z wszystkich narzędzi dostępnych w aplikacji.”

Aplikacja TrueScale dostępna jest na platformie Viveport oraz Steam w cenie 19,99$ / 71,99zł.