Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą już oglądać 360-stopniowe filmy opublikowane w serwisie YouTube.

Najnowsza aktualizacja aplikacji YouTube dla konsoli PlayStation 4 wprowadziła wsparcie dla gogli PlayStation VR. Oznacza to, że użytkownicy headsetu Sony otrzymali dostęp do największej internetowej bazy 360-stopniowych materiałów wideo.

Dotychczas, aby obejrzeć filmy 360º z serwisu YouTube na goglach PSVR musieliśmy w jakiś sposób pobrać interesujący nas sferyczny plik na komputerze i skopiować na pendrive. Te czasy na szczęście odeszły już do przeszłości wraz z aktualizacją oznaczoną numerem 1.09. Po zainstalowaniu jej podczas uruchomiania otrzymamy możliwość wyboru wersji aplikacji. Zaznaczając tryb VR uzyskamy dostęp do wszystkich nagrań dostępnych w YT. W przypadku tradycyjnych filmów 2D uruchomią się one w trybie kinowym.

Aktualizacja może nie być jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników konsoli, ale w niedługim czasie powinno się to zmienić. Jeżeli poszukujecie ciekawych inspiracji zachęcamy do zapoznania się z comiesięcznym podsumowaniem najciekawszych naszym zdaniem 360-stopniowych nowości YouTube, które publikujemy na początku każdego miesiąca. Poprzednie takie zestawienie znajdziecie w tym miejscu.

Ponadto w PS Store pojawiła się aplikacja firmy Jaunt zajmującej się tworzeniem wysokiej jakości produkcji 360º typu cinematic VR oraz różnego rodzaju sferycznych doświadczeń i reportaży. Podobnie jak w przypadku YouTube dostępna jest ona za darmo.

Dotychczas twórcy YouTube nie udostępnili jeszcze oficjalnej aplikacji, dzięki której zawartość serwisu można oglądać na goglach Oculus Rift i HTC Vive. Można to zrobić nieoficjalnie, ale warunkiem jest zakup płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Sferyczne produkcje można za to oglądać na goglach typu Cardboard oraz Daydream.