Jaunt, jedna z pierwszych film skoncentrowanych na produkcji 360-stopniowyh filmów przeznaczonych na gogle Virtual Reality, właśnie opublikowała własną aplikację na mobilny headset Samsung Gear VR, w której znajdziemy dostęp do szerokiej gamy treści wyprodukowanych przez firmę. Wśród obecnie dostępnych materiałów znajdziemy m.in. reportaż Inside Syria VR, nakręcony wspólnie z dziennikarzami ABC News w Syrii, w celu rejestracji zabytków zagrożonych trwającą w tym kraju wojną.

Jaunt już od dłuższego czasu kręci eksperymentalne 360-stopniowe produkcje video, które można oglądać poprzez kartonowe gogle wirtualnej rzeczywistości typu Cardboard. Firma stworzyła już m.in. nagranie z koncertu Paula McCartneya, aplikację The Hobbit VR Experience, która powstała we współpracy z Warner Bros. w związku z premierą filmu Petera Jacksona – Hobbit: Bitwa Pięciu Armii, a także inne krótkie doświadczenia filmowe takie jak Kaiju Fury, Other Space czy The North Face: Climb pozwalające poczuć się jak profesjonalny wspinacz skałkowy i base-jumper.

360-stopniowe filmy zrealizowane przez firmę możecie znaleźć także na kanale YouTube Jaunt VR, w tym także ich najnowszą produkcję nakręconą w Nepalu (zobacz poniżej). Filmy te można oglądać na goglach Oculus Rift przy pomocy programu Virtual Desktop. Zainteresowanych odsyłamy do poradnika: Jak uruchomić filmy 360º z YouTube na Oculus Rift?

Jaunt jest także producentem profesjonalnej kamery 360º „Neo”. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.