Na Kickstarterze wystartowała zbiórka funduszy na projekt edukacyjny The Apollo 11 Virtual Reality Experience, który zabierze posiadaczy gogli VR w wirtualną podróż na księżyc śladami amerykańskiego astronauty Neila Armstronga.

Irlandzka firma Immersive VR tworząca doświadczenie przeznaczone na Oculus Rift, które zabierze widza w słynną pierwszą podróż na księżyc z 1969 roku, liczy na wsparcie projektu kwotą 30 tyś. €. Aplikacja powstaje z myślą o zastosowaniach w edukacji i wykorzysta archiwalne zdjęcia zarejestrowane przez NASA oraz oryginalne dźwięki z centrum kontroli lotu. Pełna wersja zawierać będzie m.in. lot na orbitę księżycową, lądowanie oraz drogę powrotną.

Przybliżona data premiery przewidziana została na lipiec 2015. Aby otrzymać cyfrową kopię doświadczenia należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 10€. W chwili obecnej dostępne jest do pobrania demo, stanowiące przedsmak tego znajdzie się w pełnej wersji Apollo 11 Virtual Reality Experience i można je pobrać zarówno na gogle Oculus Rift DK2 jak i na standardowe monitory.