Wygląda na to, że firma Apple nie zamierza dłużej czekać i planuje poważnie zainwestować w rozwiązania wykorzystujące „Virtual Reality”. Amerykański gigant elektroniczny poszukuje programistów, którzy stworzą „wysokiej jakości oprogramowanie zintegrowane z systemami wirtualnej rzeczywistości”. Ogłoszenie można znaleźć w tym miejscu.

Jeśli ktoś myśli, że Apple dopiero teraz, w obliczu szybko rosnącej konkurencji ze strony Samsung Gear VR, Google Cardboard oraz innych rozwiązań opartych na Androidzie, zaczyna myśleć o wejściu do świata „Virtual Reality”, może być w błędzie. Firma opatentowała już w 2008 roku (czyli przed stworzeniem pierwszego prototypu Oculus Rift) pewne rozwiązania, które wydają się być czymś w rodzaju wirtualnych gogli.

apple vr patent

Pinć VR – gogle VR dla posiadaczy iPhone 6

Tymczasem w ubiegłym tygodniu wystartowała na Indiegogo kampania gogli wirtualnej rzeczywistości Pinć VR, które do działania będą wymagać smartfona iPhone 6. Twórcy urządzenia – firma Cordon Media – specjalizują się w projektowaniu interfejsów do zastosowań mobilnych i dotykowych. Wraz z goglami współpracować będzie stworzona przez nich darmowa aplikacja. W skład zestawu wejdą także tzw. „Pinchery”, czyli pierścienie zakładane na palce dłoni, które umożliwią wydawanie poleceń za pomocą gestów.