Australijski artysta opublikował materiał na którym możemy zobaczyć przykład VR-owej sztuki. Nagranie jest jednocześnie demonstracją możliwości aplikacji malarskiej Tilt Brush na gogle HTC Vive.

Sutu (prawdziwe imię i nazwisko: Stu Campbell) to australijski ilustrator, który łączy zamiłowanie do sztuki z nowoczesnymi technologiami. Artysta zainteresował się możliwościami aplikacji Tilt Brush wypuszczonej w kwietniu tego roku na gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

Tilt Brush jest dziełem studia Skillman & Hackett zakupionego w ubiegłym roku przez firmę Google. Oprogramowanie pozwala na intuicyjne malowanie, rysowanie i rzeźbienie w przestrzeni 3D za pomocą gogli HTC Vive i kontrolera ruchowego Steam VR w trybie ‚room-scale’.

Niedawno udowadnialiśmy, że dzięki aplikacji możliwe jest nawet stworzenie teledysku VR. Tym razem możemy zobaczyć jakie dzieła jesteśmy w stanie namalować gdybyśmy tylko posiadali „odrobinę” więcej talentu.

Sutu od jakiegoś czasu pracuje też nad art-bookiem, który będzie wykorzystywać technologię rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Projekt o nazwie Prosthetic Reality został niedawno ufundowany na Kickstarterze.