Assassin’s Creed
Assassin’s Creed

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat doświadczenia wirtualnej rzeczywistości związanego fabularnie z serią gier Assassin’s Creed oraz wchodzącym w grudniu na ekrany kin pełnometrażowym filmem o tym samym tytule.

Assassin’s Creed VR Experience to projekt powstający we współpracy AMD, Alienware, Practical Magic, 20th Century Fox, New Regency oraz firmy Ubisoft posiadającej prawa do przygód popularnego w świecie gier skrytobójcy. Doświadczenie ma za zadanie promować zmierzający do kin film przygodowy Assassin’s Creed, będący ekranizacją growej serii.

VR-owa produkcja będzie około 5-minutowym rozszerzeniem wersji kinowej i pozwali stanąć w centrum najważniejszych wydarzeń rozgrywających się w filmie. Materiały do Assassin’s Creed VR powstawały m.in. w Hiszpanii, Londynie czy na Malcie, równocześnie ze zdjęciami do ekranizacji.

Doświadczenie 360º już na początku grudnia trafi do kilku amerykańskich kin sieci AMC. Użytkownicy gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR obejrzą go bezpośrednio w aplikacji Oculus Video. Poniżej możecie zapoznać się z pierwszym oficjalnym zwiastunem Assassin’s Creed VR Experience.

Stworzenie filmu w technologii kompatybilnej z goglami Virtual Reality nie oznacza, że Ubisoft planuje wprowadzić tryb VR do gier z serii Assassin’s Creed. Jednakże nie od dziś wiadomo, że studio pracuje nad różnymi tytułami wykorzystującymi wirtualną rzeczywistość. Francuska firm wydała niedawno swoją pierwszą grę VR – Eagle Flight – a w kolejce czekają już następne – Werewolves Within oraz Star Trek: Bridge Crew.


Zobacz także: Kinematografia VR rośnie w siłę