W Assetto Corsa Competizione zagramy także w goglach VR.

Włoskie studio Kunos Simulazioni oraz 505 Games zapowiedziały Assetto Corsa Competizione – następce wydanego w 2014 roku symulatora wyścigowego Assetto Corsa. Tytuł ten podobnie jak jego poprzednik otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Sim-racingowa produkcja zapowiedziana została jako „oficjalna gra serii Blancpain GT”, co oznacza, iż znajdziemy w niej licencjonowaną popularną europejską serię wyścigów samochodów klasy „grand tourer”. Wśród aut pojawić się mają takie marki jak: Ferrari, Lamborghini oraz McLaren.

Autorzy gry postanowili przesiąść się na silnik Unreal Engine 4 co pozwoli na wprowadzenie zmiennej pory dnia i warunków pogodowych. Po raz pierwszy więc pościgamy się w nocy oraz w deszczu. Nowinki technologiczne zaprezentowane zostały na pierwszym zwiastunie „AC Competizione”.

Assetto Corsa Competizione zadebiutuje latem na Steamie w formie wczesnego dostępu. Choć nie ujawniono konkretnych modeli headsetów, które będą obsługiwane, możemy spodziewać się wsparcia dla gogli HTC Vive oraz Oculus Rift.