Ujawniono kolejny model smartfona współpracującego z goglami Daydream VR. Będzie to nowy telefon Asusa – ZenFone AR – który dodatkowo wyposażony zostanie w technologię Project Tango.

Firma Asus zaprezentowała podczas targów CES 2017 swój nowy smartfon ZenFone AR. Będzie to kolejne urządzenie, które zadziała z nową VR-ową platformą Google Daydream.

Zgodnie z wymaganiami mobilnej platformy wirtualnej rzeczywistości ZenFone AR będzie pracować na najnowszej wersji systemu Android oznaczonej numerem 7 (Nougat). Smartfon jako pierwszy na świecie wyposażony zostanie aż w 8 GB pamięci RAM. Ponadto znajdziemy w nim 5,7-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 oraz procesor Qualcomm Snapdragon 821 (Adreno 530).

Skrót „AR” znajdujący się w nazwie tego modelu to nie przypadek. Zenfone AR wyposażony zostanie także w specjalne sensory wzbogacające jego możliwości o nowatorską technologię rozszerzonej rzeczywistości Google Tango. Będzie to dopiero drugie po Lenovo Phab 2 Pro tego typu urządzenie.

Implementacja Google Tango jest możliwa dzięki zastosowaniu trzech kamer. Jedna z nich jest standardową kamerką wykorzystywaną w telefonach (w tym przypadku 23 Mpix), natomiast zadaniem dwóch pozostałych jest pomiar głębi pomieszczania bądź innego środowiska, w którym się znajdujemy. Pozwala to urządzeniu widzieć w trzech wymiarach, co otwiera zupełnie nowe możliwości dla Augmented Reality, czyli rzeczywistości rozszerzonej. Jeden z przykładów zastosowania Tango możecie obejrzeć poniżej.

W tym momencie jeszcze nie wiadomo kiedy ZenFone AR dołączy do Google Pixel oraz Lenovo Moto Z i Moto Z Force – jedynych jak dotychczas smartfonów „Daydream-ready”, jednak powinno to nastąpić w drugim kwartale tego roku. Na razie nie znamy również ceny, w której telefon będzie sprzedawany.