Poznaliśmy datę premiery Augmented Empire – jednej z dużych gier zapowiedzianych przez Oculusa na gogle Samsung Gear VR.

Podczas marcowej konferencji GDC 2017 firma Oculus VR zapowiedziała kilka dużych gier wirtualnej rzeczywistości zmierzających na gogle Oculus Rift i mobilne Samsung Gear VR. Jedna z nich – Augmented Empire – zadebiutuje w Oculus Store dla Gear VR już 13 lipca.

Produkcja studia studia Coatsink Software (twórcy Esper VR oraz Gang Beasts VR) zapowiadana jest jako narracyjny, taktyczny RPG w klimatach neo-noir. Gracze przejmą dowodzenie nad oddziałem bio-elektronicznie zmodyfikowanych przestępców i wyrzutków w celu wywołania rewolucji w podzielonym na klasy społeczeństwie.

W związku ze zbliżającą się premierą Augmented Empire do sieci trafił zwiastun tej ciekawie zapowiadającej się produkcji.

Gra otrzyma wsparcie nowego kontrolera ruchowego dla gogli Gear VR, aczkolwiek sterować będziemy mogli również w tradycyjny sposób, czyli za pomocą głowy i wbudowanego w headset touchpada.