Oculus Go

Zadebiutowały samodzielne gogle Oculus Go.

Podczas trwającej właśnie w San Jose konferencji F8 organizowanej przez firmę Facebook poinformowano o rozpoczęciu sprzedaży samodzielnych gogli Oculus Go. Mobilny headset można zakupić m.in. poprzez oficjalną stronę Oculusa. Zamawiając go do Polski zapłacimy 219 euro (ok. 940 zł) za wersję wyposażoną w 32 GB pamięci wewnętrznej, lub 269 euro (ok. 1150 zł) za wersję 64 GB.

Gogle Oculus Go są urządzeniem całkowicie samodzielnym. Oznacza to brak konieczności podłączania ich do komputera lub smartfona. Wyświetlacz LED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440), w który wyposażono gogle pracuje z maksymalną częstotliwością odświeżania na poziomie 72 Hz. Plasuje je to mniej więcej w połowie stawki pomiędzy headsetami podłączanymi do komputera (90 Hz) a konstrukcjami mobilnymi takimi jak Samsung Gear VR (60 Hz).

System trackingu bliższy jest już z kolei rozwiązaniom mobilnym, bowiem umożliwia śledzenie jednie ruchu obrotowego (3DOF) headsetu oraz dedykowanego kontrolera dostępnego w zestawie. Urządzenie posiada ponadto system audio wbudowany w pasek podtrzymujący gogle na głowie. Dla osób preferujących własny zestaw słuchawkowy przygotowano gniazdo 3,5 mm.

Według producenta sprzętu gogle wyposażono w akumulator, który powinien wystarczyć na około 1,5 do 2 godzin rozgrywki. W przypadku materiałów wideo czas ten wydłuża się do 2,5 godzin. Szacowany czas pełnego naładowania baterii wynosi około 3 godzin. Firma nie zaleca jednoczesnego ładowania i korzystania z headsetu.

Oficjalną platformą sklepową dla Oculus Go jest Oculus Store, w którym na tę chwilę znajdziemy ponad 1000 tytułów (gier VR, aplikacji społecznościowych, materiałów 360° i innych treści) kompatybilnych z goglami.