Ukazała się finalna wersja oprogramowania VRScore przeznaczona do testowania wydajności komputerów PC pod kątem technologii wirtualnej rzeczywistości.

Fińska firma Basemark we współpracy z firmami AMD, Intel i NVIDIA opracowała aplikację VRScore, dzięki której możemy przetestować komputer przed ewentualnym zakupem gogli wirtualnej rzeczywistości. Uzyskane wyniki powiedzą nam czy uzyskana w wirtualnej rzeczywistości imersja nie będzie zakłócana np. przez obniżoną ilość wyświetlanych klatek na sekundę.

VRScore pozwala na analizę wydajności pod kątem konkretnego modelu VR-owego headsetu. W tym momencie oprogramowanie posiada wsparcie dla gogli Oculus Rift, HTC Vive, OSVR HDK2 oraz wszystkich innych opartych na OpenVR SDK. W trakcie testu renderowany jest efektowny wizualnie wirtualny świat Codename: Skyharbor zaprojektowany przez studio Crytek.

Aplikacja pozwoli także na zmierzenie opóźnień wyświetlanego obrazu, jednakże w tym przypadku musimy skorzystać z podłączanego do PC specjalnego narzędzia pomiarowego o nazwie VRTrek. Na poniższym materiale możecie zobaczyć sposób konfiguracji tego urządzenia.

Obecnie VRScore dostępny jest wyłącznie dla firm w dwóch wersjach standard oraz premium. W drugim kwartale tego roku możemy spodziewać się bezpłatnej wersji konsumenckiej. Zainteresowanych odsyłamy na stronę firmy Basemark.

Zobacz także: VRMark pozwoli dogłębnie przetestować wydajność PC przed zakupem gogli VR