Podczas czerwcowej konferencji Sony na targach E3 japońska firma zaprezentowała wiele nowych gier wirtualnej rzeczywistości na gogle PlayStation VR. Wśród nich znalazły się takie produkcje jak Batman: Arkham VR oraz Resident Evil 7: Biohazard VR, które zapowiedziano jako tytuły na wyłączność konsolowego headsetu. Teraz okazało się, że będzie to jedynie wyłączność czasowa.

Batmana: Arkham VR to dzieło brytyjskiego Rocksteady Studios, znanego z produkcji trzech pierwszych części gier serii Batman: Arkham wydanych na przestrzeni ostatnich lat na PC-ty i konsole. Ich pierwsza gra VR będzie jednocześnie ostatnią produkcją z Bruce’em Wayne’em w roli głównej.

VR-owe przygody Batmana będą jednak mniejszą produkcją, niż tytuły należące do serii przeznaczonej na tradycyjne wyświetlacze. Rozgrywka skupi się głównie na zdolnościach detektywistycznych bohatera, w większości pomijając aspekt walki. Przejście całej gry prawdopodobnie zajmie około godziny.

Premierę gry zapowiedziano na 13 października. Tytuł zadebiutuje tego samego dnia co gogle PS VR i zostanie czasowym ‚exclusivem’ konsoli Sony. Przynajmniej do 31 marca przyszłego roku. Po tym terminie możliwe, że Batman zawita także na Oculusa i HTC Vive.

Nieco gorzej prezentuje się plan wydawniczy Resident Evil 7: Biohazard VR. Capcom zapowiedział datę premiery na 24 stycznia 2017. Tego dnia tytuł zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One oraz systemie Windows, jednak tylko użytkownicy tej pierwszej platformy otrzymają w dniu premiery gry tryb Virtual Reality. Osobom posiadającym gogle PC-towe na wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości przyjdzie poczekać przynajmniej do stycznia 2018 roku.

Resident Evil 7: Biohazard to najnowsza część znanej japońskiej serii gier z gatunku survival horror, w którą tym razem zagramy także w goglach VR. Co bardzo ważne, tryb VR nie będzie jedynie ciekawostką czy krótkim doświadczeniem. Twórcy RE 7 zapowiadają, że grę będziemy mogli przejść od samego początku do końca w goglach PSVR.