Dotychczasowy ‚exclusive’ PlayStation VR – Batman: Arkham VR – zadebiutował w wersji PC ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Na Steamie oraz w Oculus Store zadebiutował Batman: Arkham VR – dzieło brytyjskiego Rocksteady Studios, znanego z produkcji trzech pierwszych części gier serii „Batman: Arkham” wydanych na przestrzeni ostatnich lat na PC-ty i konsole. Ich pierwsza gra VR jest jednocześnie ostatnią produkcją z Bruce’em Wayne’em w roli głównej.

VR-owe przygody Batmana są jednak znacznie mniejszą produkcją, niż tytuły należące do serii przeznaczonej na tradycyjne wyświetlacze. Rozgrywka skupia się głównie na zdolnościach detektywistycznych bohatera, w większości pomijając aspekt walki. Pomimo, iż przejście całej gry zajmuje jedynie nieco ponad godzinę, została ona pozytywnie przyjęta zarówno przez recenzentów jak i samych graczy (średnia ocen wersji dla PSVR wyniosła odpowiednio 74/100 i 7,1/10 na Metacritic). Także i pierwsze oceny użytkowników Steam (84% pozytywnych opinii) i Oculus Store (ponad 4/5) mogą świadczyć o wysokiej jakości produktu.

W związku z premierą Batmana na Oculusie i Vive opublikowano okolicznościowy zwiastun.

Batman: Arkham VR w wersji dla PSVR okazał się najlepiej sprzedającą się grą konsolowych gogli w styczniu. Do dziś produkcja Rocksteady Studios znajduje się w czołówce najpopularniejszych tytułów PlayStation VR.

Gra dostępna jest w sprzedaży Steamie gdzie została wyceniona na 19,99€. Tytuł ukazał się także w Oculus Store (19,99$).