Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje PC-towa wersja Batman: Arkham VR ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Już 25 kwietnia odbędzie się premiera PC-owej wersji gry Batman: Arkham VR. Tytuł będący jak dotychczas ‚exclusivem’ gogli PlayStation VR już wkrótce uruchomią również użytkownicy HTC Vive i Oculus Rift.

Batman: Arkham VR to dzieło brytyjskiego Rocksteady Studios, znanego z produkcji trzech pierwszych części gier serii „Batman: Arkham” wydanych na przestrzeni ostatnich lat na PC-ty i konsole. Ich pierwsza gra VR jest jednocześnie ostatnią produkcją z Bruce’em Wayne’em w roli głównej.

VR-owe przygody Batmana są jednak znacznie mniejszą produkcją, niż tytuły należące do serii przeznaczonej na tradycyjne wyświetlacze. Rozgrywka skupia się głównie na zdolnościach detektywistycznych bohatera, w większości pomijając aspekt walki. Pomimo, iż przejście całej gry zajmuje jedynie nieco ponad godzinę, została ona pozytywnie przyjęta zarówno przez recenzentów jak i samych graczy (średnia ocen odpowiednio 75/100 i 7,1/10 na metacritic).

W związku z premierą Batmana na Oculusie i Vive opublikowano okolicznościowy zwiastun.

Batman: Arkham VR w wersji dla PSVR okazał się najlepiej sprzedającą grą konsolowych gogli w styczniu. Do dziś produkcja Rocksteady Studios znajduje się w czołówce najpopularniejszych tytułów PlayStation VR.

Gra trafiła już do przedsprzedaży na Steamie gdzie została wyceniona na 19,99€. Tytuł ukaże się także w Oculus Store.