W takcie GDC 2016 jesteśmy świadkami publikacji wielu trailerów i fragmentów z rozgrywki gier zmierzających na różnego rodzaju platformy VR. Jedną z nich jest odświeżona wersja gry Battlezone.

Gra studia Rebellion – twórców takich tytułów jak Sniper Elite czy Aliens vs Predator – będzie remakiem klasycznej gry Battlezone, znanej zapewne dobrze posiadaczom jednej z pierwszych konsol popularnych w latach 80-tych, Atari 2600. Futurystycznymi czołgami pojeździmy zarówno na goglach VR dla PS4, lecz także na Oculusie i HTC Vive. Poniżej gameplay z wersji dla gogli PlayStation VR, na których gra pojawi się w pierwszej kolejności.

„Zasiądź za sterami najpotężniejszego czołgu w galaktyce i weź udział w wojnie o wyzwolenie ludzkości spod jarzma fanatycznej Rotberg Corporation. Łącz aracade’owe strzelanie z zaawansowaną taktyką, przemierzając retro-futurystyczne poziomy i rozwalając wrogów na kawałeczki. Zbliż się i poczuj więź z grą dzięki PlayStation VR, podziwiając niesamowite krajobrazy rodem z filmów sci-fi i przedzierając się przez migoczący kompleks przemysłowy korporacji Rotberg” – możemy przeczytać w zapowiedzi gry na oficjalnej stronie gogli.

Poniżej najnowszy zwiastun BattleZone VR: