Dotychczasowy „exclusive” gogli PlayStation VR – gra Battlezone VR – już wkrótce zadebiutuje w wersji PC ze wsparciem gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Konsolowe gogle PlayStation VR straciły kolejną po Batman: Arkham VR i Robinson: The Journey grę na wyłączność. Już wkrótce na HTC Vive i Oculus Rift uruchomimy Battlezone.

Battlezone VR to produkcja studia Rebellion – twórców takich tytułów jak Sniper Elite czy Aliens vs Predator. Jest remakiem klasycznej gry Battlezone, znanej zapewne dobrze posiadaczom jednej z pierwszych konsol popularnych w latach 80-tych – Atari 2600. W grze zasiadamy za sterami najpotężniejszego czołgu w galaktyce i bierzemy udział w wojnie o wyzwolenie ludzkości spod jarzma fanatycznej Rotberg Corporation.

„Łącz aracade’owe strzelanie z zaawansowaną taktyką, przemierzając retro-futurystyczne poziomy i rozwalając wrogów na kawałeczki. Zbliż się i poczuj więź z grą dzięki PlayStation VR, podziwiając niesamowite krajobrazy rodem z filmów sci-fi i przedzierając się przez migoczący kompleks przemysłowy korporacji Rotberg” – możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi Battlezone na PSVR.

W tym momencie nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery wersji dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.