Jeszcze w tym roku zagramy w Beat Saber na PlayStation VR.

Wciąż nie znamy daty premiery cieszącej się dużą popularnością wśród VR-owych graczy gry Beat Saber w wersji na PlayStation VR. Niemniej twórca hitowej produkcji napisał na twitterze, iż jego zespół pracuje w pełnym wymiarze czasowym nad edycją dedykowaną konsolowym goglom, która zostanie ukończona do końca tego roku. Gra czeskiego studia Hyperbolic Magnetism zadebiutowała na początku maja w wersji dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz Windows MR.

Rozgrywka w Beat Saber polega na rytmicznym uderzaniu mieczami świetlnymi w muzyczne bity zmierzające w stronę gracza, które reprezentowane są przez niewielkie kostki. Na każdej z nich umieszczona jest strzałka wskazująca kierunek uderzenia. Oprócz wyczucia rytmu i koordynacji ruchowej rąk gra wymaga również refleksu potrzebnego do unikania ruchomych przeszkód.

Gra została bardzo dobrze odebrana przez VR-ową społeczność. Aż 98% z ponad pięciu tysięcy recenzji graczy wystawionych na Steamie jest pozytywnych, co stanowi jeden z najwyższych wyników na tej platformie.