Bethesda wkracza do wirtualnej rzeczywistości. Firma zapowiedziała podczas własnej konferencji na targach E3 2016, że Fallout 4 oraz Doom otrzymają wsparcie dla gogli Virtual Reality.

Fallout 4 to jedna z największych i najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku. Czwarta odsłona popularnej serii gier osadzonych w post-apokaliptycznym, retrofuturystycznym świecie przenosi gracza na przedmieścia Bostonu, na krótko przed wybuchem wojny nuklearnej.

W tej chwili Fallout 4 VR potwierdzono wyłącznie w wersji na gogle HTC Vive. Aktualizacja wprowadzająca obsługę wirtualnej rzeczywistości pojawi się najpóźniej w czerwcu 2017 roku. Wiadomo już, że VR-owe wydanie gry nie zostanie okrojone względem wersji na monitory, jednakże nie jest jasne w jaki sposób będzie dystrybuowane.


Aktualizacja:

Dzień później, podczas konferencji Microsoftu na E3 na scenę wyszedł Todd Howard z Bethesda i ogłosił Fallout 4 VR na nową konsolę Xbox ‚Project Scorpio’, która powinna pojawić się w sprzedaży pod koniec 2017 roku. Niemniej jednak w żaden sposób nie wspomniano o tym na jakich goglach zwiedzimy w ten sposób post-apokaliptyczny świat.


Drugą z gier Bethesdy, która otrzyma tryb VR będzie wydany w maju tego roku Doom. Niestety poza zapowiedzią pierwszego dużego DLC do podstawowej wersji gry nie ujawniono żadnych szczegółów na temat Doom VR.

Istnieją przypuszczenia, iż czwarta odsłona jednego z najpopularniejszych pierwszoosobowych shooterów w historii gier komputerowych w wersji dla gogli wirtualnej rzeczywistości będzie jedynie demem technologicznym, ponieważ studio planuje wykorzystać w nim zaawansowane możliwości nowego silnika idTech 6. W tej chwili nie znamy daty premiery ani modeli obsługiwanych przez grę gogli.

Jak zapowiadają twórcy w/w gier ma to być dopiero początek przygody Bethesdy z wirtualną rzeczywistością, więc wkrótce możemy spodziewać się kolejnych zapowiedzi. O tym, że nie są to słowa rzucane na wiatr może świadczyć nowe logo firmy wyświetlone podczas omawiania tytułów, do którego wkradły się „tajemniczo” wyglądające literki VR.

Bethesda zaprezentuje VR-owe wersje swoich hitów podczas rozpoczynających się oficjalnie już jutro w Los Angeles targów E3 2016.

Zobacz także: Virtual Reality na E3 2016 – zapowiedź