Firma Oculus VR przygotowała kolejną po Robo Recall bezpłatną niespodziankę dla użytkowników gogli Oculus Rift. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś w jakich warunkach odbywa się praca astronauty, VR-owe doświadczenie Mission: ISS pozwoli wam przekonać się o tym bez wychodzenia z domu.

W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowało bezpłatne VR-owe doświadczenie Mission: ISS pozwalające wcielić się w pracownika Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), której pokład został odwzorowany w najdrobniejszych szczegółach. Jest to efekt współpracy studia Magnopus z astronautami przebywającymi na stacji oraz pracownikami ośrodka badawczego NASA w Houston.

Doświadczenie pozwala na poruszanie się po obiekcie, a dzięki wykorzystaniu kontrolerów Oculus Touch, również na wchodzenie w interakcję ze znajdującymi się tam różnego rodzaju przedmiotami. W pełnej skali odwzorowano także miejsce, z którego astronauci mogą na co dzień obserwować Ziemię, a także samą planetę.

Aplikacja posiada trzy tryby rozgrywki: trening wprowadzający nas w tajniki sterowania; misję, w trakcie której musimy wykonać określone zadania oraz tryb pozwalający na swobodną eksplorację stacji.

Oculus VR ogłosił również współpracę z francuską organizacją rządową CNES zajmującą się rozwojem badań kosmicznych. W rezultacie gogle Oculus Rift trafią na pokład ISS gdzie posłużą do eksperymentu sprawdzającego wpływ zerowej grawitacji na ludzką orientację przestrzenną i równowagę.

Mission: ISS dostępny jest zupełnie za darmo w Oculus Store. Do poruszania się po ISS potrzebować będziemy kontrolerów ruchowych Oculus Touch.