W ramach zbliżającego się Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się seria bezpłatnych, otwartych warsztatów filmowych, dotyczących między innymi wirtualnej rzeczywistości i transmediów.

Informacja prasowa

Każdy może wziąć udział w otwartych wykładach DOC LAB POLAND organizowanych w ramach Warsaw Industry Days podczas 33. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Wykłady i dyskusje dotyczące przyszłości filmu dokumentalnego – odbędą się w dniach 16-19 października. Wstęp wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona.


Środa, 18.10, godz. 10.00 , Kinoteka, sala 6
WYJŚĆ POZA EKRAN – CO TO SA PROJEKTY TRANSMEDIALNE

Transmedia, multimedia, interaktywność… słyszymy te słowa odmieniane przez wszystkie przypadki. Co właściwie oznacza transmedialność w świecie filmu, zwłaszcza dokumentalnego? Jakiego typu projekty mają potencjał transmedialny? Czy poszukiwanie tego potencjału to konieczność czy chwilowa moda?

Wykład, z przykładami projektów transmedialnych niemieckiej ekspertki – Susanny Lotz, tutorki m.in. I_DOC Workshop/Development Lab organizowanego przez festiwal Visions du Reel.


Czwartek, 19.10, godz. 15.00, Kinoteka, sala 6
VIRTUAL REALITY W FILMIE DOKUMENTALNYM – PRZYSZŁOŚĆ CZY CIEKAWOSTKA?

VR to nowa technologia, która ma zawojować świat. Szturmem wdarła się w świat gier komputerowych. Czy tak samo stanie się z filmem? Czy porzucimy linearny sposób opowiadania? Czym stałaby się wtedy reżyseria i montaż? Jak wyglądałby film dokumentalny w technologii VR?

Wykład reżysera i producenta wielu filmów dokumentalnych – Jacka Nagłowskiego, współwłaściciela firmy producenckiej Centrala oraz Circus Digitalis, zajmującej się tworzeniem pionierskich rozwiązań cyfrowych w zakresie wirtualnej rzeczywistości.
10 pierwszych osób, które się zgłoszą, będzie mogło wziąć udział towarzyszących spotkaniu warsztatach i pokazie VR bezpośrednio po wykładzie.


Obowiązują zapisy mailowe na: info@doclab.pl