We wrześniu premiera bezprzewodowego adaptera VIVE Wireless dla gogli HTC Vive.

Firma HTC ogłosiła datę premiery bezprzewodowego adaptera pozwalającego pozbyć się okablowania łączącego gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive z komputerem. Akcesorium trafi do sprzedaży 24 września. Zamówienia przedpremierowe będzie można składać od 5 września. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że akcesorium wycenione zostało na 300 dolarów (wersja współpracująca z modelem HTC Vive) i 360 dolarów (HTC Vive Pro).

Adapter VIVE Wireless będzie pierwszym tego typu urządzeniem dedykowanym obu konsumenckim modelom Vive, zarówno HTC Vive, jak i HTC Vive Pro. Wyprofilowana w kształcie litery „T” przystawka pracować będzie w paśmie 60GHz z wykorzystaniem dostarczonej przez firmę Intel bezprzewodowej technologii WiGig.

Jeżeli chodzi o czas pracy baterii znajdującej się w zestawie z adapterem wyniesie on od dwóch do trzech godzin, a pełne naładowanie zajmie około godziny. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone prawdopodobnie czas ten będzie można wydłużyć przy pomocy powerbanka. Dostępne od jakiegoś czasu w sprzedaży podobne rozwiązanie opracowane przez firmę TPCast wyposażono w akumulator pozwalający na około 5 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

Na tej samej przestrzeni będzie można korzystać bez zakłóceń z trzech bezprzewodowych adapterów.