Poznaliśmy przybliżoną datę premiery oraz czas pracy baterii bezprzewodowego adaptera VIVE Wireless dla gogli HTC Vive.

Podczas targów E3 2018 firma HTC podała przybliżoną datę premiery bezprzewodowego adaptera pozwalającego pozbyć się okablowania łączącego gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive z komputerem. Akcesorium trafi do sprzedaży pod koniec lata.

Według wcześniejszych informacji VIVE Wireless będzie pierwszym tego typu urządzeniem dedykowanym obu konsumenckim modelom Vive, zarówno HTC Vive, jak i HTC Vive Pro. Wyprofilowana w kształcie litery „T” przystawka pracować będzie w paśmie 60GHz z wykorzystaniem dostarczonej przez firmę Intel bezprzewodowej technologii WiGig.

Jeżeli chodzi o czas pracy baterii znajdującej się w zestawie z adapterem firma ujawniła właśnie, iż wyniesie on od dwóch do trzech godzin, a pełne naładowanie zajmie około godziny. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone prawdopodobnie czas ten będzie można wydłużyć przy pomocy powerbanka. Dostępne od jakiegoś czasu w sprzedaży podobne rozwiązanie opracowane przez firmę TPCast wyposażono w akumulator pozwalający na około 5 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

HTC poinformowało ponadto, że na tej samej przestrzeni będzie można korzystać bez zakłóceń z trzech bezprzewodowych adapterów.

Cena w jakiej sprzedawany będzie VIVE Wireless jest w tej chwili nieznana.