Ruszyły preordery na VR-ową bieżnię KAT Walk Mini.

Chińska firma Kat VR rozpoczęła przedsprzedaż wielokierunkowej bieżni wirtualnej rzeczywistości KAT Walk Mini – tańszej i bardziej kompaktowej wersji modelu KAT Walk ufundowanego w 2015 roku na Kickstarterze.

Nowa konstrukcja jest nie tylko mniejsza, lecz także o wiele lżejsza od poprzedniczki. Jej podstawa zapewnia stopom lepszą amortyzację oraz posiada „technologię bezdotykowych czujników”, która eliminuje wymóg stosowania trackerów stóp i zmniejsza opóźniania. Aby się po niej poruszać potrzebować będziemy jednak specjalnej pary butów o niskim współczynniku tarcia. Urządzenie wyposażono ponadto w wysuwane krzesełko, na którym gracz może usiąść w momencie, gdy wymaga tego rozgrywka lub poczuje się zmęczony.

Bieżnia dostosowana została do osób o wzroście w przedziale od 140 do 195 cm. Z kolei waga użytkownika nie powinna przekraczać 130 kg. Producenci KAT Walk Mini deklarują wsparcie dla gogli współpracujących z platformą Steam VR (m.in. HTC Vive, HTC Vive Pro, Oculus Rift, Windows MR, Pimax 8K) oraz PlayStation VR, a także każdej gry, w której zaimplementowano tryb swobodnej lokomocji.

Początkowo KAT Walk Mini również miał trafić na Kickstartera jednak jego twórcy poinformowali u udanych rozmowach z partnerami biznesowymi, które zaowocowały możliwością „kontynuowania badań i rozwoju wersji mini bez potrzeby finansowania społecznościowego”.

Urządzenie sprzedawane jest aktualnie w cenie 1500 dolarów. Niemniej obowiązuje ona jedynie do 20 kwietnia i przez jakiś czas będzie stopniowo rosnąć. 19 maja wyniesie już 3000 dolarów.