Aplikacja „social VR” Bigscreen wkrótce także w wersji na Gear VR, Oculus Go oraz platformę Daydream.

Aplikacja społecznościowa Bigscreen zmierza na kolejną VR-ową platformę. Jej twórcy poinformowali o planach wydania w drugim kwartale tego roku wersji dedykowanej mobilnym goglom Samsung Gear VR, Oculus Go oraz Daydream.

Bigscreen to oprogramowanie zorientowane na doświadczenia wieloosobowe. Jego głównym zadaniem jest organizowanie spotkań graczy znanych jako „LAN party” popularnych w czasach, gdy powszechny obecnie internet był jeszcze w powijakach. Aplikacja pozwala wyświetlać i przesyłać obraz naszego pulpitu do środowiska wirtualnej rzeczywistości oraz dzielić się nim z naszymi znajomymi. W rezultacie jesteśmy w stanie zorganizować prywatną imprezę LAN lub umówić się z przyjaciółmi na wspólny wieczór filmowy na wielkim ekranie.

Wersja mobilna Bigscreen będzie różniła się od wersji PC chociażby z uwagi na to, że wyżej wymienione modele gogli nie posiadają typowego pulpitu, z którego korzystają komputery stacjonarne i laptopy. Planowane są jednak inne funkcje, takie jak player wideo, narzędzie do malowania w 3D czy też opcja streamowania obrazu ekranu monitora z PC. Użytkownicy aplikacji otrzymają również dostęp do projekcji kinowych na żywo, w ramach których co jakiś czas organizowane są symultaniczne pokazy filmów i seriali.

Już dziś ruszyły testy wersji „alpha” dla gogli Gear VR do których można zapisywać się w tym miejscu.

Dalsze plany twórców Bigscreen obejmują również stworzenie wersji przeznaczonej na konsolowe gogle PlayStation VR.