Duża aktualizacja aplikacji social VR – Bigscreen.

Aplikacja społecznościowa Bigscreen doczekała się aktualizacji „Big Rooms” wprowadzającej trzy nowe środowiska, które obsługują jednocześnie do 12 użytkowników. Dotychczas w jednym pokoju mogły przebywać w tym samym czasie maksymalnie 4 osoby.

Bigscreen to oprogramowanie zorientowane na doświadczenia wieloosobowe. Jego głównym zadaniem jest organizowanie spotkań graczy znanych jako „LAN party” popularnych w czasach, gdy powszechny obecnie internet był jeszcze w powijakach. Aplikacja pozwala wyświetlać i przesyłać obraz naszego pulpitu do środowiska wirtualnej rzeczywistości oraz dzielić się nim z naszymi znajomymi. W rezultacie jesteśmy w stanie zorganizować prywatną imprezę LAN lub umówić się z przyjaciółmi na wspólny wieczór filmowy na wielkim ekranie.

W przypadku nowych środowisk „Big Room” swój pulpit może udostępniać wyłącznie gospodarz pokoju. Według twórców aplikacji host powinien posiadać łącze internetowe o przepustowości co najmniej 10 Mb/s.

Autorzy Bigscreen zapewniają, iż wszystkie pokoje są szyfrowane w trybie peer-to-peer. Oznacza to, że zarówno czat głosowy jak i obraz pulpitu przesyłane są bezpośrednio do osób przebywających w pokoju, z pominięciem serwerów aplikacji.

Bigscreen dostępny jest bezpłatnie na platformie Steam oraz w Oculus Store i Microsoft Store.