Nie masz miejsca na stół bilardowy w salonie? HTC Vive z grą Pool Nation VR mogą być interesującą alternatywą. Dzięki wykorzystaniu technologii trackingu SteamVR Lighthouse, tego typu tytuły otrzymują zupełnie nowe możliwości.

Pool Nation VR to nowa wersja symulatora rozgrywek bilardowych wydanego w 2013 roku przez studio CherryPop Games na tradycyjne monitory. Użytkownicy gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, którzy jako pierwsi otrzymali dostęp do gry, oprócz tradycyjnej partyjki mogą rozegrać zawody na zupełnie innych zasadach niż dotychczas. Wszystko dzięki systemowi trackingu Ligthouse oraz kontrolerom VR, które pełnią rolę naszych rąk. Nigdy więcej celowania przy pomocy myszki lub gamepada.

Tytuł pozwala w naturalny sposób celować i wbijać bile do łuz, lecz jest to tylko jeden z kilku pomysłów na prowadzenie rozgrywki w Pool Nation VR. Gra umożliwia bowiem także interakcję z wieloma innymi przedmiotami znajdującymi się w klubie bilardowym. Przykładowo możemy wykorzystać wyposażenie lokalu m.in. krzesła i butelki do zbudowania na stole przedziwnych konstrukcji, które następnie zostaną wykorzystanie do wykonania niesamowitych sztuczek bilardowych.

W gruncie rzeczy Pool Nation VR jest bilardowym sandboxem, piaskownicą w której możemy bawić się podobnie jak innej VR-owej grze – Job Simulator. Z tą różnicą, że możemy to zrobić w trybie online wraz z przyjaciółmi, dlatego też tytuł z pewnością można również zakwalifikować do kategorii aplikacji społecznościowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stanąć za barem i rozlewać drinki, pograć w rzutki, bądź przeprowadzić konkurs żonglowania krzesłami. Możliwości odciągających od gry w bilard jest wiele, a podczas ich wykonywaniach towarzyszyć nam będzie klimatyczna muzyka, jaką można przeważnie spotkać w tego typu miejscach.

Pool Nation VR dostępny jest w cenie 19,99€ na platformie Steam. Do 23 czerwca grę można zakupić z 15-procentowym rabatem.

Aktualizacja: Pool Nation VR już pierwszego dnia po premierze wskoczył do dziesiątki najlepiej sprzedających się gier na Steamie i uczynił to jako pierwszy tytuł projektowany od początku z myślą o technologii Virtual Reality.