TPCast Business Edition kupimy także w Europie.

W trzecim kwartale tego roku firma TPCAST wypuści na europejski rynek biznesową wersję swojej bezprzewodowej przystawki dla gogli HTC Vive. Akcesorium pozwala na jednoczesne korzystanie z czterech headsetów VR na tej samej przestrzeni.

Rozwiązanie opiera się na podstawowym modelu akcesorium, które umożliwia „bezkablową” współpracę gogli HTC Vive i komputera dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii komunikacji bezprzewodowej korzystającej z pasma 60 GHz. Opóźnienie w przesyle obrazu wynosi poniżej 2ms i nie przekracza zalecanego dla VR progu 20ms. Przystawka zapewnia 5 godzin ciągłej pracy na w pełni naładowanym akumulatorze.

Według przedstawicieli zlokalizowanej w Chinach firmy TPCast Business Edition posiada rozwiązania zarządzające kanałami, w związku z czym cztery osoby mogą jednocześnie przebywać w tej samej przestrzeni bez żadnych zakłóceń ani dodatkowego opóźnienia w przesyle danych. Wszyscy oni mogą być śledzeni przez jedną parę stacji bazowych SteamVR Lighthouse. Ciągle jednak każdy użytkownik musi posiadać własny odbiornik i nadajnik.

TPCast (BE) kierowane jest do odbiorców komercyjnych, takich jak salony wirtualnej rzeczywistości oraz parki rozrywki. Producenci mają nadzieje także na zastosowania m.in. w edukacji, turystyce, motoryzacji oraz w branży nieruchomości.

Wersję biznesową można na tę chwilę kupić wyłącznie w USA. Jej cena nie została ogłoszona publicznie, w związku z czym podmioty zainteresowane nabyciem urządzenia muszą osobiście skontaktować się z producentem.