Producenci gogli VR podobnie jak przed rokiem przygotowali z okazji Czarnego Piątku specjalne oferty. Przedstawiamy przegląd najciekawszych promocji związanych z Black Friday 2018.

PlayStation VR

W tym roku Sony przygotowało promocję, dzięki której do 2 grudnia konsolowe gogle PlayStation VR będą sprzedawane w sugerowanej cenie 899 zł, czyli o mniej więcej 400 zł taniej niż dotychczas. W zestawie, oprócz wspomnianego headsetu, otrzymamy również kamerę (PS Camera) oraz kolekcję 5 mini-gier PlayStation VR Worlds. Co ciekawe dodatkową zniżkę uzyskamy w sklepie RTV Euro AGD, w którym to za powyższy pakiet zapłacimy jedynie 749 złotych.

Przecenionych zostało również wiele VR-owych gier na PlayStation VR w sklepie PS Store, w tym m.in: ASTRO BOT Rescue Mission, EVE: Valkyrie – Warzone, Farpoint, SUPERHOT VR, Firewall Zero Hour oraz Raw Data.

Oculus Rift & Oculus Go

W najbliższym czasie taniej kupimy także stacjonarne gogle Oculus Rift (wraz z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch) oraz samodzielny headset Oculus Go (model 32GB). Cena pierwszych z nich obniżona została z 449 na 399 euro (różnica około 215 zł). Z kolei drugie z wymienionych urządzeń możemy zakupić za 199 zamiast 219 euro (różnica około 85 zł). Promocja zakończy się 26 listopada.

Do poniedziałku będzie można również zakupić w atrakcyjnych cenach wiele gier i doświadczeń VR dostępnych dla w/w sprzętu na platformie Oculus Store.

HTC Vive & HTC Vive Pro

Swoją ofertę na Black Friday i Cyber Monday przygotowała także firma HTC, która czasowo obniżyła cenę gogli HTC Vive z 699 na 599 euro (różnica około 430 zł). Bardziej zaawansowany model – HTC Vive Pro (Full Kit) – doczekał się z kolei czasowej przeceny z 1399 na 1199 euro (różnica około 860 zł).

Dedykowana urządzeniom platforma Viveport również prowadzi w tym czasie wyprzedaż, podczas której wybrane tytuły można zakpić nawet o 95% taniej niż zazwyczaj.