Sony podało aktualne wyniki sprzedaży gogli PlayStation VR.

Sony poinformowało, iż do 3 grudnia sprzedało graczom na całym świecie ponad 2 miliony sztuk gogli PlayStation VR. Urządzenie po raz pierwszy pojawiło się w sklepach nieco ponad rok temu (13.10.2016). Biorąc pod uwagę to, że konsola PS4 od 2013 roku sprzedała się już w liczbie 70 milionów egzemplarzy, na zakup zestawu PSVR zdecydował się jak na razie co 35 użytkownik „czwórki”.

Japońska firma pochwaliła się także sprzedażą gier dedykowanych konsolowym goglom. Jak dotychczas ich użytkownicy nabyli 12,2 milionów kopii tytułów dedykowanych konsolowym goglom, z czego wynika, iż średnio każdy z nich posiada w swojej kolekcji około 6 tego typu produkcji.

Eric Lempel, szef działu PlayStation Network, w rozmowie z CNBC ujawnił, iż Sony zanotowało w tym roku najlepszy Czarny Piątek w historii marki PlayStation. Mowa tu głównie o samej konsoli, jednak i VR-owe gogle sprzedawały się nadzwyczaj dobrze. Sony nadal widzi w PSVR bardzo duży potencjał, podobnie jak inwestorzy, których cieszy zainteresowanie dużymi produkcjami takimi jak Resident Evil 7 VR czy Skyrim VR. W związku z tym firma nie zamierza zmieniać swych planów i planuje dalej podążać w tym kierunku.

Ciekawe informacje nt. PSVR podaje także brytyjska firma Chart-Track, według której w trakcie tegorocznego Czarnego Piątku sprzedano tyle egzemplarzy gogli Sony co w czasie oficjalnej premiery urządzenia. Co więcej, łącznie sprzedało się tyle samo urządzeń co w ciągu ostatnich 18 tygodni, czyli około czterech miesięcy.

Sony jest jedynym producentem topowych headsetów, który podaje oficjalne wyniki sprzedaży swoich urządzeń. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wszystko wskazuje, iż Japońska firma jest w tej kategorii niekwestionowanym liderem. Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę badawczą Canalys sprzedaż wszystkich modeli gogli wirtualnej rzeczywistości przekroczyła w III kwartale tego roku liczbę miliona sztuk. Najlepiej w tym okresie spisały się gogle PlayStation VR, na które decydował się niemal co drugi nabywca headsetów (49%).

Na dwóch kolejnych miejscach znalazły się rozwiązania PC-owe. Jeżeli wierzyć analitykom batalie w tym segmencie toczoną pomiędzy Oculusem a HTC Vive wygrali twórcy Rifta w stosunku 21% do 16%. Pozostałe 14% przypadło różnym, niewymienionym z nazwy headsetom. W raporcie znalazła się także wzmianka o Japonii, w której to niekwestionowanym liderem pozostaje PlayStation VR. Aż 80% gogli sprzedanych w III kwartale w tym kraju wyprodukowanych zostało przez Sony.