Tak prezentuje się rozgrywka w Blood and Truth – grze VR, w której mamy poczuć się niczym w kinie akcji.

Pierwszoosobowa gra akcji Blood and Truth została szerzej zaprezentowana podczas zorganizowanego przez Sony wydarzenia PlayStation Experience 2017. Kolejna VR-owa produkcja Sony London Studio będzie niejako kontynuacji The London Heist – jednego z pokazowych doświadczeń VR dołączanych za darmo do każdego zestawu z goglami PSVR.

Według twórców Blood & Truth tym razem będzie to dużo większa produkcja, w której gracze poczują się niczym w kinie akcji. W ramach PSX 2017 przeprowadzony został wywiad z producentami gry, na którym możemy zobaczyć około 10 minut fragmentów z rozgrywki.

Na poniższym materiale zaprezentowano m.in. system lokomocji, który został zaimplementowany w grze. Polega ona na poruszaniu się pomiędzy określonymi z góry punktami. W przeciwieństwie do typowej teleportacji postać gracza nie zniknie pojawiając się jednocześnie w innym miejscu, lecz zmieni swoje miejsce płynnie przemieszczając się pomiędzy znacznikami. W grze będzie także możliwość wchodzenia po drabinie oraz czołgania się w kanałach wentylacyjnych. Czynności te wykonywać będziemy za pomocą kontrolerów PS Move w sposób nieco bardziej zbliżony do rzeczywistego.

Blood and Truth będzie tytułem na wyłączność gogli PlayStation VR. Premiera gry nie została jeszcze ujawniona.