Informacja prasowa

Nowo ogłoszony projekt VR o nazwie Blunt Force, w trakcie Pixel Haven 2018 wygrał statuetkę za „Best VR Experiance”. Miało to miejsce w ramach Pixel Awards 2018 – konkursu dla twórców sceny indie odbywającym się w Warszawie.

Produkcja tworzona jest przez sformowane w lutym 2018, rzeszowskie studio Monad Rock, które zajmuje się produkcją gier komputerowych (skupiające się aktualnie na technologii VR). W przeciągu ostatniego miesiąca demo gry Blunt Force (wersja pre-alfa / hands-on) pokazywane było na dwóch dużych imprezach branżowych. Digital Dragons (gdzie gra uzyskała nominację do konkursu Indie Showcase) oraz w trakcie ostatniego weekendu na wspomnianym Pixel Heaven (nominacja i nagroda).

Dodatkowo, zgrało się to wydaniem teasera produkcji Blunt Force na kanale studia Monad Rock:

20-osobowa ekipa, tworząca firmę Monad Rock S.A. planuje dalej mocno rozwijać projekt. Firmę tworzą osoby z dużym doświadczeniem, poznały się jeszcze w czasach istnienia studiów Detalion/City Interactive Rzeszów ponad dekadę temu. Projekt od strony reżyserskiej wspiera Mark Bristol, który pracował nad takimi tytułami jak Edge of Tomorrow, Mission: Impossible, The Thin Red Line, Battlefield 1, DOOM. Ponadto Monad Rock kończymy duże aktualizacje pierwszego projektu (Summer Funland) i jest w trakcie zakończenia prac nad portem pod PlayStation VR.