W mobilnym sklepie Google Play zadebiutowało doświadczenie wirtualnej rzeczywistości poświęcone słynnej rockowej balladzie zespołu Queen – Bohemian Rhapsody. „Is this the real life? Is this just fantasy?”

„Bohemian Rhapsody” zespołu Queen przez wielu wymieniany jest jako jeden z najlepszych utworów w historii muzyki popularnej. Na jego bazie powstało właśnie doświadczenie VR przeznaczone na gogle wirtualnej rzeczywistości typu Cardborad. Czy Freddie Mercury mógł przewidzieć, że pierwsze słowa rockowej ballady zostaną wykorzystane 40 lat później jako część aplikacji wirtualnej rzeczywistości, a do tego mogą zostać zinterpretowane w zupełnie inny sposób?

Nie chcemy ujawniać wszystkich szczegółów, ale zdradzimy, że jedną z atrakcji przygotowanych przez twórców Bohemian Rhapsody Experience jest możliwość wystąpienia na scenie obok Freddiego. Nie spodziewajcie się jednak archiwalnych materiałów złożonych w wideo 360º. Doświadczenie jest animowanym sferycznym teledyskiem wykorzystującym technologię przestrzennego dźwięku 3D. Firma Google, która jest współproducentem aplikacji określa je jako podróż przez podświadomość frontmana Queen.

Skąd pomysł na nakręcenie teledysku VR? Gitarzysta, wokalista oraz współzałożyciel zespołu Queen – Brian May – jest wielkim fanem wirtualnej rzeczywistości. Brytyjczyk zaprojektował swego czasu nawet własne wirtualne gogle Owl VR.

Oryginalny wideoklip do „Bohemian Rhapsody” zapoczątkował swego czasu nowy nurt w historii teledysków muzycznych. Czy Bohemian Rhapsody w wersji VR jest w stanie zrobić to ponownie? Jeżeli posiadacie gogle typu Cardboard i smartfona z Androidem nie wahajcie się nawet chwili aby to sprawdzić. Osobiście uważam, że jest to jedna z najlepszych rzeczy jaką dotychczas widziałem na Cardboardach.

Bohemian Rhapsody Experience udostępnione zostało za darmo w sklepie Google Play. Wkrótce aplikacja powinna ukazać się także ze wsparciem dla systemu iOS.