Creed: Rise to Glory z datą premiery.

Studio Survios, twórcy VR-owych gier Sprint Vector oraz Raw Data, a także muzycznego doświadczenia Electronauts, ogłosiło datę premiery swojej kolejnej produkcji. Będzie to bokserska gra Creed: Rise to Glory, która zadebiutuje 25 września ze wsparciem konsolowych gogli PlayStation VR.

[Aktualizacja: Creed: Rise to Glory pojawi się tego samego dnia także w wersji PC, która otrzyma wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.]

Creed: Rise to Glory osadzone zostało w tym samym uniwersum co film „Creed: Narodziny legendy” z 2015 roku. Gra zaoferuje tryb kariery pozwalający wcielić się w boksera, którego trenerem jest słynny Rocky Balboa. Produkcja posiadać będzie oparty na autorskiej technologii Phantom Melee system walki symulujący zmęczenie gracza po oddaniu serii ciosów, a także zmniejszający jego precyzję po nokaucie. Zanim jednak poniesiemy się z desek będziemy musieli wrócić do naszego ciała, od którego się w tym momencie oderwiemy i odzyskać świadomość zanim sędzia zakończy liczenie.

Gra trafiła już do PS Store gdzie sprzedawana jest w cenie 104 złotych, a także na platformę Steam (107,99zł) oraz Oculus Store (29,99$).